Kasvattajia

Kasvattajia, jotka ovat Suomen Lagottoklubin jäseniä

Kasvattajat maksavat Suomen Lagottoklubi ryn:n jäsenmaksun sekä kasvattajapalstamaksun 10 euroa/vuosi. Kasvattajapalstamaksulla tiedot tulevat Lagotto-lehden Kasvattajia-palstalle ja Suomen Lagottoklubin www-sivuille. Ota yhteyttä jäsensihteeriin, hän toimittaa sinulle maksutiedot.

Toimita osoite- ym. muutokset jäsensihteerille (jasenlagotto(at)gmail.com), Suomen Lagottoklubin nettisivujen päivittäjälle (kirsi.vatanen(at)gmail.com) sekä lehden toimitukseen (lagottolehti(at)gmail.com).

Kasvattajat on mainittu kennelnimen mukaisessa aakkosjärjestyksessä.
Lopussa kasvattajat, joille ei ole kennelnimeä, sukunimen mukaisessa aakkosjärjestyksessä.

AIDA'S STONE'S

Mirva Saarelma
Hangassuontie 88, 03300 Otalampi
puh. 0440 921 890
e-mail: mirva.saarelma@luukku.com
kotisivut: Aida's Stone's

BAZOLO

Inge-Maj & Justo Estupiñan
Lilltelsarvägen 85 a, 66140 Övermalax
puh. 050 305 9168 / 050 305 9167
e-mail: info@bazolo.com
kotisivut: Bazolo

BENETAR

Tarja Vihanti
Varakivi 1, 40640 Jyväskylä
puh. 044 344 7534
e-mail: vihanti@hotmail.com
kotisivut: Benetar

BIGODINO'S

Emilia Haataja
Mäntykatu 7, 87500 Kajaani
puh. 0400 901976
e-mail: haatajaemilia@gmail.com
kotisivut: Bigodino's

CANTHARELLIN

Jaana Lamppu-Blick
Laitakatu 19
15150 Lahti
puh. 040 5101477 
e-mail: tryffdeli@tryffdeli.fi
k
otisivut: www.cantharellin.fi 

CERCATORE

Anne Suomalainen
Taavelintie 60
50800 Mikkeli
puh. 040 527 9729
email: anne.suomalainen152@gmail.com
Facebook: Kennel Cercatore

COME SE

Terhi Järvenpää
Kangasala
puh. 044 5454 656
e-mail: terhi@comese.net
kotisivut: Come Se

ELETTRAN

Johanna Nilimaa
Äänekoski
puh. 040 417 5985
e-mail johanna.nilimaa@gmail.com
kotisivut: Elettran

FLINKBEIN

Taija Tuohilampi
Lepsämäntie 545, 01830 Lepsämä
puh. 044 536 7176
e-mail: taija@flinkbein.fi
kotisivut: Flinkbein

FONTE CHERI

Annika Lohva-Laitinen ja Tommi Laitinen
Saviontie 137, 41330 Vihtavuori
puh. 040 551 0532
e-mail: kennelfontecheri@gmail.com
kotisivut: Fonte Cheri

FOOGEL

Sinikka Niinikorpi ja Senja Mäkinen
Tyyneläntie 6, 09430 Saukkola 
puh. 040 716 6477
e-mail: foogel@foogel.com
kotisivut: Foogel

FUNGO

Anni Nevala
Huumolantie 33, 92430 Paavola
puh. 041 5374 374
e-mail: kennelfungo@gmail.com
kotisivut: Fungo

GEWITTER

Eija Kalske
Myrskyläntie 349, 07590 Askola
puh. 045 355 6319
e-mail: eija.kalske@gmail.com
kotisivut: Gewitter

HAAPANIEMEN

Ritva Kohvakka
Louhentie 15, 52300 Ristiina
puh. 050 324 5246
e-mail: ritva.kohvakka@hotmail.com

HOPEANUOLEN

Hannele Törmänen
Siikajoki
puh. 050 387 6080
e-mail: hopeanuolen@gmail.com
kotisivut: Hopeanuolenkennel

HURLY CURLY

Sarianna Härkönen
Tähkätie 2, 04130 Sipoo
puh. 050 522 9984
e-mail: sarianna.harkonen@gmail.com
kotisivut: Hurly Curly

JABIAN

Hanna Salovuori
Sipoo
puh. 050 322 7432
e-mail: kenneljabian@gmail.com
kotisivut: Jabian

JET-SET'S

Thea-Lena Wiedebaum ja Johan Rönnholm
Fridhemsrundan 36
22630 LUMPARLAND, Åland
puh. 0453 42 6576
e-mail: thealenaw@yahoo.fi

JUDHILL'S

Tuula Närvänen
Puumala
puh. 040 727 9429, 044 978 5550
e-mail: Ossi@judhills.net
e-mail: Tuula@judhills.net
kotisivut: Judhill's

LA FUNNA

Mia Helttula
Punkalaidun
puh. 040 8487778
e-mail: mia.helttula@wippies.fi

LIMONELLA

Laura Sandholm
Myllärintanhua 6 H 27, 00920 Helsinki
e-mail: (kennelin) laura.h.sandholm@gmail.com
kotisivut: Limonella

LUMILUX

Anne ja Jukka Tervonen
Särkilahdentie 11, 87830 Nakertaja (Kajaani)
puh. +358 400 807971 Anne
puh. +358 400 546641 Jukka
e-mail: anne.lumilux@gmail.com
kotisivut: Lumilux

LYSTIMÄEN

Riitta Aumo
Vehkosuontie 85, 14500 Iittala
puh. 0400 415928
e-mail: riitta.aumo@luukku.com
kotisivut: Lystimäen

MAGOTIN

Tuija Lahti
Hirvihaara, Mäntsälä
puh. 040 746 8044
e-mail: tuija.lahti.m@gmail.com
kotisivut: Magotin

MANDARABAN

Tere Jääskeläinen
Itäinentie 28, 06100 Porvoo
puh. 019 585 665 tai 044 5532 941
e-mail: tere.jaaskelainen@gmail.com

NAMBERVAN

Lisbeth Fridman-Kallio & Kristiina Kallio
Uimarannantie 11, 09220 Sammatti
puh. 040 591 8990 (Lisbeth),
puh. 040 742 4746 (Krisse)
e-mail: kennelnambervan@gmail.com
kotisivut: Nambervan

NUXO

Maria Axo
Seivistentie 108, Parainen
puh. 0400 820 642
e-mail maria.axo@maxo.fi
kotisivut: Nuxo

PINNIPIIPARIN

Tiina Koskela
Jokivarrentie 1077, 95500 Tornio
puh. 044 973 7776
e-mail pinnipiiparin@suomi24.fi

PUNATASSUN

Riitta Häyrynen
Porlammintie 1000, 07820 Porlammi
puh. 040 749 8603
e-mail punatassun@lagotto.fi
kotisivut: Punatassun

ROMAGNA VALLEY'S

Kristina Montonen
Hakkuukuja 2, 06450 Porvoo
puh. 040 827 8330
e-mail: kiia.holst@pp.inet.fi
kotisivut: Romagna Valley's

ROSAGRUS

Aino Krohn & Kaisa Rosenström
Pokrinniemi 17, 13210 Hämeenlinna
puh. 050 591 2465 
e-mail: ainos.toimisto@gmail.com

RUSTIIKIN

Tanja Ruotsalainen
Kulunnantie 266a, 87950 Kuluntalahti
puh. 050 534 7907
e-mail: rustiikin@gmail.com
Kotisivut: http://rustiikin.weebly.com/

SAMMALTASSUN

Minna Montonen
Leppävirta
puh. 050 547 5878
e-mail: minna.montonen@pp4.inet.fi
fb-sivut: Sammaltassun

STOLTAS

Sofia Stolt
Grankulla
puh. 050 300 8847
e-mail: sofia@stolt.fi

SUKLAAPUSUN

Emilia Tuovinen
Vehkaojantie 20 as. 2, 71750 Maaninka
e-mail: suklaapusun@hotmail.com
puh. 050 300 8779
kotisivut: Suklaapusun

TUBERO D'ORO

Marisa Köngäs
Juolukkakuja 13, 01690 Vantaa
puh. 040 540 2825 
e-mail: tuberodoro@gmail.com
kotisivut: Tubero D'oro

TULAN

Kaiju Haanpää
Pähkinäranta 10, 03150 Huhmari
puh. 040 555 9299
e-mail: kaiju@tulankennel.com
kotisivut: Tulan

WEIKEIN

Raija Jorva
Suur-Linnasentie 8, 50100 Mikkeli
puh. 040 910 3014
e-mail: raija.jorva@surffi.fi
kotisivut:
Weikein

WILDFINN

Salla-Mari Kuusinen
Vaihdetie 6, 37550 Lempäälä
puh. 040 833 9796
e-mail: kuusinen.salla-mari@kolumbus.fi
kotisivut: Wildfinn

YESTAS

Satu Vihanto
Nikkiläntie 131, 24910 Halikko AS
puh. 044 200 9928
e-mail: yestas.satu@ebaana.net
kotisivut: Yestas